Ciepło Serwis > Pompy Ciepła > Pompy do CWU

Pompy do CWU

Pompy ciepła do cwu stanowią samodzielne, wysokoefektywne urządzenia do przygotowania ciepłej wody użytkowej pobierając ciepło z powietrza. Urządzenia te posiadają w pełni kompaktową zabudowę łącząc zasobnik ciepłej wody użytkowej ze sprężarką oraz sterowaniem umożliwiającym załączenie grzałki elektrycznej.

Mają zastosowanie w domach jednorodzinnych, mieszkaniach jak i małych zakładach czy firmach. Idealnie pracują w miejscach gdzie wymaga się równoczesnego przygotowania ciepłej wody użytkowej i chłodzenia pomieszczeń (np. chłodnie, spiżarnie) czy pomieszczeń z których chcemy wyrzucić nadmiar wilgoci (np. pralnie, suszarnie).

Pompy ciepła występują jako urządzenia z zasobnikiem bez wężownicy, do pracy monowalentnej, lub z wężownicą, do stosowania w instalacjach biwalentnych, np. z kolektorami słonecznymi, czy innymi kotłami na paliwa stałe.

Dodatkowa korzyść z chłodzenia i wentylacji mieszkań

Pompy do cwu we współpracy z adapterem wylotowym mogą przejąć dodatkowo funkcję wentylacji wywiewnej, zapewniając stałą, higieniczną wymianę powietrza w pomieszczeniach. Zużyte powietrze pobierane jest przez system kanałów i odprowadzane na zewnątrz. Jako osprzęt dostępne są regulowane czerpnie powietrza, przez które dopływa świeże powietrze.

Przegląd zalet pomp do CWU:

  • Atrakcyjna cenowo pompa ciepła do podgrzewu c.w.u. ciepłem z obiegowego lub wywiewanego powietrza wentylacyjnego, w opcji z wężownicą
  • Różne pojemności zasobników od 100 – 300 litrów
  • Wysoka wartość współczynnika efektywności COP
  • Podgrzew c.w.u. pompą ciepła nawet do 65°C
  • Funkcja szybkiego podgrzewania dzięki grzałce elektrycznej