Z przyłączem gazowym

Hybrydowa pompa ciepła Daikin Altherma łączy w sobie technologię pompy ciepła powietrze-woda z technologią skraplania gazu, szukając optymalnie najbardziej ekonomicznego trybu pracy. Osiąga najwyższe rezultaty wydajności grzewczej wyższe nawet do 35%, dzięki inteligentnemu porównaniu takich parametrów jak koszty energii (energia elektryczna, gaz), wydajność pompy ciepła i obciążenie.

Niskie koszty eksploatacji przy ogrzewaniu pomieszczeń

Hybrydowa pompa ciepła Daikin Altherma automatycznie wybiera zawsze najbardziej ekonomiczny tryb pracy, kalkulując wydajności pompy ciepła i ceny energii elektrycznej w porównaniu do wydajności kotła kondensacyjnego i cen gazu przy równoczesnej pracy.
Biorąc średni klimat europejski, największa część wymaganej mocy cieplnej jest pokrywana przez system hybrydowy i pompy ciepła, w wyniku czego otrzymujemy do 35% większą wydajność grzewczą w wyniku niższych kosztów eksploatacji.

Zmniejszenie kosztów inwestycji

  • Nie ma konieczności, wymiany istniejących grzejników (do 80° C) i instalacji c.o.
  • Przestrzeń potrzebna do nowego systemu jest bardzo podobna do dotychczas wykorzystywanej, dzięki zwartej konstrukcji urządzenia
  • Przy wymianie istniejącego kotła gazowego, nie ma konieczności, zmiany rur instalacyjnych lub komina

Idealny do renowacji

W niektórych przypadkach możliwe jest pokrywanie zapotrzebowania na ciepło do 32 kW, przy użyciu hybrydowej pompy ciepła Daikin Altherma .
W celu szybkiego ponownego uruchomienia ogrzewania, np. w przypadku awarii istniejącego kotła gazowego – układ hybrydowy Daikin Altherma w pierwszym momencie może być zainstalowany bez pompy ciepła.