• Pompy Ciepła

  Pompy ciepła przekształcają energię z naturalnych źródeł ciepła do ogrzewania domu, mieszkania, chłodzenia wnętrz jak również ogrzewania ciepłej wody użytkowej. To jeden z najbardziej ekologicznych sposobów na zapewnienie komfortu mieszkania i funkcjonowania przy niskich kosztach eksploatacji.

 • Rekuperacja

  System wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła oparty na działaniu rekuperatora. System ten stanowi rozwiązanie zapewniające w nowoczesnym mieszkaniu dopływ świeżego powietrza bez konieczności korzystania z kominów wentylacyjnych oraz rozszczelnień okien. Dzięki rekuperacji koszty ogrzewania naszego domu będą od 40 do 70% niższe.

 • Instalacje sanitarne

  Dobre jakościowo materiały zastosowane w instalacjach sanitarnych są nie tylko gwarancją jakości i trwałości systemu, ale również gwarancją bezpieczeństwa naszego zdrowia i komfortu użytkowania. Na nasze systemy udzielamy 5 i 10 lat gwarancji co stanowi potwierdzenie rzetelności naszej pracy.

Pompy do CWU

Pompy ciepła do cwu stanowią samodzielne, wysokoefektywne urządzenia do przygotowania ciepłej wody użytkowej pobierając ciepło z powietrza. Urządzenia te posiadają w pełni kompaktową zabudowę łącząc zasobnik ciepłej wody użytkowej ze sprężarką oraz sterowaniem umożliwiającym załączenie grzałki elektrycznej.

Mają zastosowanie w domach jednorodzinnych, mieszkaniach jak i małych zakładach czy firmach. Idealnie pracują w miejscach gdzie wymaga się równoczesnego przygotowania ciepłej wody użytkowej i chłodzenia pomieszczeń (np. chłodnie, spiżarnie) czy pomieszczeń z których chcemy wyrzucić nadmiar wilgoci (np. pralnie, suszarnie).

Pompy ciepła występują jako urządzenia z zasobnikiem bez wężownicy, do pracy monowalentnej, lub z wężownicą, do stosowania w instalacjach biwalentnych, np. z kolektorami słonecznymi, czy innymi kotłami na paliwa stałe.

Dodatkowa korzyść z chłodzenia i wentylacji mieszkań

Pompy do cwu we współpracy z adapterem wylotowym mogą przejąć dodatkowo funkcję wentylacji wywiewnej, zapewniając stałą, higieniczną wymianę powietrza w pomieszczeniach. Zużyte powietrze pobierane jest przez system kanałów i odprowadzane na zewnątrz. Jako osprzęt dostępne są regulowane czerpnie powietrza, przez które dopływa świeże powietrze.

Przegląd zalet pomp do CWU:

 • Atrakcyjna cenowo pompa ciepła do podgrzewu c.w.u. ciepłem z obiegowego lub wywiewanego powietrza wentylacyjnego, w opcji z wężownicą
 • Różne pojemności zasobników od 100 – 300 litrów
 • Wysoka wartość współczynnika efektywności COP
 • Podgrzew c.w.u. pompą ciepła nawet do 65°C
 • Funkcja szybkiego podgrzewania dzięki grzałce elektrycznej

Projekt i realizacja © 2014 multi agencja reklamowa idealmedia - profesjonalne serwisy internetowe.
Wszystkie materiały zawarte na stronie chronione są prawem autorskim i bez zgody nie mogą być używane i powielane.